Zabrze
ul. Roosevelta 54
Godziny otwarcia:
Pn. - Pt.: 10.00 - 18.00
Sob. - Nd.: 10.00 - 16.00

Wraz z pojawieniem się w domu nowego, małego domownika pojawia się czas na zmiany w urządzeniu domu. Przygotować należy miejsce dla noworodka. Niektórzy rodzice wygospodarują na początek kącik w swojej sypialni na ustawienie łóżeczka i komody, inni zdecydują się na urządzenie całego pomieszczenia – pokoju dla dziecka. Bez względu na to, czy nowy lokator otrzyma na własność całe pomieszczenie, czy tylko część użytkowanego już pokoju powinien mieć do dyspozycji najpotrzebniejsze meble dziecięce. Na początku będzie to łóżeczko, kosz lub kołyska i komoda z przewijakiem.

Jak wybrać łóżeczko? Oto kilka najważniejszych detali, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tego mebelka.


Pierwsze łóżeczko niemowlęce posiada wysoko umieszczony panel, dzięki czemu młodzi rodzice mają ułatwiony dostęp do swojego maleństwa, bez głębokiego sięgania do wnętrza łóżeczka. W pierwszych miesiącach życia dziecka większość czasu maleństwo przesypia w pozycji takiej, w jakiej je ułożą do snu rodzice, ale tygodnie szybko mijają i ważne jest, aby nie przeoczyć momentu, kiedy nasze maleństwo zacznie poruszać się w trakcie snu lub odpoczynku w łóżeczku, na tyle sprawnie, że jest w stanie przekręcić się na boczek. W tym czasie spód łóżeczko powinien zostać zamocowany w środkowej lub najniższej części. Najważniejszą kwestią jest zawsze bezpieczeństwo dziecka, za które odpowiadają rodzice i to na nich spoczywa świadome i właściwe przygotowanie łóżeczka.


Na rynku oferowane są łóżeczka o różnych konstrukcjach. Dużym powodzeniem cieszą się wykonane z litego drewna. Tradycyjne, stabilne, wykonane z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Lakierowane lakierami posiadającymi atesty i spełniającymi normy unijne przeznaczenia dla niemowląt. Stabilna i bezpieczna konstrukcja zapewni bezpieczne użytkowanie łóżeczka. Możliwość montowania dna łóżeczka, na którym dziecko śpi, na wielu wysokościach zapewnia komfort korzystania z tego mebelka zarówno rodzicom jak i dziecku. Początkowo wysoko zamontowany panel ułatwia podnoszenie niemowlęcia, nakładane na łóżeczko przewijaki sprawiają, że mebel ten staje się wielofunkcyjny i praktyczny. Z czasem obniżone dno zapewnia ruchliwemu dziecku bezpieczny sen i odpoczynek, a często także przytulne miejsce zabaw. Gdy dziecko zaczyna sprawnie poruszać się i przemieszczać – wyciągane szczebelki sprawią, że łóżeczko będzie bezpieczne, bo barierka zapewni swoją funkcję ochronną, a zarazem nie stanie się zaporą nie do pokonania dla dziecka chcącego opuścić swoje miejsce spania i odwiedzić np. sypialnię rodziców.

Obecnie wielu producentów wyposaża łóżeczka w szufladę. Jest ta bardzo dobre rozwiązanie, pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Mały domownik od początku ma wiele rzeczy, które wraz z nim wprowadzają się do domu i muszą znaleźć swoje miejsce w zagospodarowywanej od nowa przestrzeni. Szuflada może na początku służyć jako miejsce na rzeczy, które przy dziecku warto mieć w zasięgu ręki np. przy przewijaniu. Z czasem szuflada może stać się miejscem przechowywania zabawek, gdyż jest łatwo dostępna dla poruszającego się już sprawnie dziecka, umieszczona nisko, a zarazem bezpieczna (nie przytnie nią sobie dziecko paluszków, łatwo wysunie ją, nie wspina się, aby dosięgnąć coś, nie stwarza zagrożeń dla siebie). Wiele  z oferowanych na rynku łóżeczek rośnie wraz z dzieckiem, znaczy to, że przez możliwość niewielkich zmian w konstrukcji łóżeczka spełnia ono funkcję na początek tradycyjnego łóżeczka, a z czasem łóżka dla dziecka. Wybierając ten mebel dziecięcy sprawdźmy jak długo i w jaki sposób będzie mogło służyć naszemu dziecku. 


Drugim najpotrzebniejszym meblem w czasie opieki nad niemowlęciem i małym dzieckiem jest komoda oraz przewijak. Bez tego nie obejdzie się urządzanie kącika niemowlęcia lub pokoju dziecka. Część rodziców zdecyduje się na powiększenie zestawu dokupując szafę, fotel do karmienia, stojak pod wanienkę itp. Rynek jest bardzo bogaty i jest z czego wybierać. Na pewno każdy znajdzie dogodną dla siebie propozycję zarówno dla małych chłopców jak i małych dziewczynek, w zróżnicowanej kolorystyce i różnych kategoriach cenowych. Jedno jest pewne – miejsce do przechowywania rzeczy niezbędnych przy opiece nad małym dzieckiem jest konieczne. Czy będzie to szafka, szafa, regał czy komoda zadecydują rodzice. Każdy z tych mebli dziecięcych ma swoje zalety: ilość miejsca do przechowywania, przejrzystość powierzchni, łatwość utrzymania ładu i porządku, estetyka i wygoda użytkowania.

Kolejnym sprzętem ułatwiającym rodzicom opiekę nad malutkim dzieckiem jest przewijak. Przewijak może stanowić integralną część komody lub stanowić nakładkę na komodę, stelaż lub łóżeczko w formie usztywnionego panelu pokrytego miękką ceratką, wyprofilowanego tak, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a rodzicom łatwość zabiegów higienicznych przy przewijaniu malucha. Przewijak powinien być na tyle duży, aby swobodnie można położyć na nim niemowlę, pokryty ceratką, która będzie dla dziecka miła w dotyku, a jednocześnie będzie łatwa do utrzymania w czystości. Jak sama nazwa wskazuje na przewijaku przewijamy niemowlę, a więc pozbywamy się zabrudzonej pieluszki, doprowadzamy pupę dziecka do czystości i nakładamy czystą pieluszkę. Czynności te dobrze wykonać na przewijaku, który nie stanowi miejsca stałego przebywania dziecka, służy do wygodnego i higienicznego przewinięcia maluszka, a jeśli zdarzy się przy tej czynności zabrudzenie powierzchni przewijaka, jego wyczyszczenie nie stanowi żadnego problemu i nie zmusza młodych rodziców do natychmiastowej zmiany np. całej pościeli w łóżeczku.


Mały domownik ma wiele potrzeb. Potrzeby te rosną wraz z nim, uzależnione są też od trybu życia i usposobienia rodziny.  Niektórzy jako niezbędne uznają łóżeczko turystyczne, dla innych przenośny leżaczek i kojec stanowić będą najpraktyczniejsze meble dziecięce, znajdą się i tacy, którzy od razu po narodzinach dziecka urządzą pokoik na lata wstawiając stolik i krzesełka. Wybierając meble dla dziecka powinniśmy dostosować je do własnych potrzeb i upodobań. Wkomponować w istniejącą już przestrzeń, dopasować tak, aby stanowiły funkcjonalne i ładne dopełnienie miejsca, w którym będzie wychowywało się nasze dziecko. Zawsze stawiajmy na jakość i bezpieczeństwo rzeczy, z których będzie korzystała nasza pociecha.
 

Zestaw Nilo nowość w naszym sklepie

Noość w naszym sklepie zestaw Plus Baby  NILO. Łóżeczko wykonane zostało z malowanego MDF, boki łóżeczka oraz dno wykonane są z drewna sosnowego. Komoda z miejscem na przewijak, wyposażona w prowadnice kulkowe.

Nowa wystawa mebli Baby VOX !

BABY VOX —BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ, KTÓRA WSPIERA ROZWÓJ

Przygotowywania do narodzin dziecka to szczególnie radosny okres w życiu. Jednak urządzanie pierwszego pokoju dla Twojego maleństwa może stać się prawdziwym wyzwaniem! Baby VOX wierzy, że przestrzeń oddziałuje na nas w bezpośredni sposób: piękne i kreatywne otoczenie rozwija i uwrażliwia. Dlatego chcemą stworzyć dzieciom najlepsze środowisko, w którym będą mogły swobodnie wzrastać i stawać się wspaniałymi i wartościowymi ludźmi. Meble i dodatki zostały zaprojektowane tak, aby bezpiecznie i komfortowo przywitać małego człowieka w Waszym domu. Piękne kolory, łagodne formy pomogą przygotować wymarzony pokój dla malucha. Z czasem złapiesz się na tym, że pokój dziecka jest Twoim ulubionym miejscem w domu!

Nowa aranżacja mebli Pinio !

INSPIRACJA DLA WYOBRAŹNI TWOJEGO DZIECKA

 

Pinio to niezwykłe meble dla dzieci, które współgrają z ich wyobraźnią. Łóżko zmienia się w warowny zamek, skrzynia na zabawki staje się pirackim okrętem, a szafa - domem leśnych skrzatów. Meble Pinio to fascynująca przygoda dla każdego, nie tylko dla dziecka.

 

Już teraz możecie je obejrzeć na dziale meblowym.

Promocyjne produkty

Producenci